Tvořit vlastní klobouky je boží! Nejen pro focení…

IMG_4405

Nevím, jak jste na tom se zážitky vy, ale mě obvykle nejvíc dostanou ty nečekané. Tam, kde nečekám nic speciálního, nebo vlastně když nečekám vůbec nic, se z toho s téměř stoprocentní jistotou nakonec vyvrbí luxusní záležitost… Jak to souvisí s focením? Vydržte, já se k tomu dostanu…

Mám spoustu známých, hodně kamarádů a několik přátel. Přátele jsou  ti, kteří jsou pro mě ochotni vstát o půlnoci a bez dotazů konat potřebné. A já jsem totéž ochotna udělat pro ně. Jedny takové přátele máme v Rousínově. Naše děti spolu už hodně let tráví tolik času, kolik nám vzdálenost z Havířova dovolí, tj. týden v létě na kolech, občas nějaký společný víkend.

Letošní jarní prázdniny, které máme regionálně stejně, jsme ale lehce překombinovali. Ze všech sportovně lyžařských plánů z různých důvodů sešlo, takže rozhodnutí nějak to společně splácat bylo nasnadě.

První polovinu týdne jsme byli na „jihu“, jak říkáme jihomoravské destinaci Rousínov, Brno a okolí, kde máme širší spřátelenou základnu, druhou polovinu jarňáků jsem vzala k nám na „sever“ na pár dní Bety, aby si to s mou Vali užila. Holky jsou stejně staré a program jsem jim naordinovala faaaakt hustý, aby se děvčata nenudila.

Cestou z jihu jsme to vzaly přes Štramberk a Nový Jičín. V létě jsme s mou americkou ségrou Šárkou vlítly do prodejny Tonaku na novojičínském náměstí a vyškubly si dvě naprosto luxusní zmijovky v barvě pink a lila!:-)) Ještě nemáte tuto hitovku? Tak to děláte chybu a hned si ji pořiďte:-) Všimla jsem si tam tehdy muzea klobouků

Zmijovková inspirace (1)

To, že si pojedeme vyzkoušet klobouky, byla otázka vteřinového hromadného schválení plánu cestou z jihu na sever v autě na dálnici. Vážně to byla mega klobouková zábava! Nepočítaly jsme je, ale mají jich tam opravdu hodně! Super bonus byl,  že jsme byly v muzeu klobouků úplně samy, takže jsme měly na hlavě klobouky skoro všechny a množství jednorázových instagramových selfíček nám zabralo polovinu paměti v mobilech.

Z kloboukárny jsme se šly podívat na technologii výrobního procesu (u zpracování králičích kožek jsme lehce trpěly, my, majitelky nejrozmazlenějšího a nejroztomilejšího králíka Piškota:-). Víte, jak se vyrábí plstěné klobouky? My už ano a bylo vážně zajímavé vidět vše na vlastní oči, moct si osahat celý výrobní postup.

Zmijovková inspirace (2)

To nás vážně dostalo

Přišly jsme do holčičího kloboukového ráje v podobě  workshopové dílny výroby vlastního designového klobouku! Prosklená skříň s nabídkou vymazlených plstěných kloboučků v různých barvách a tvarech rozsvítila světýlka v našich očích. Ke každému kloboučku byl připravený balíček s barevně sladěnými ozdobami, které si každý dle libosti může kreativně sám nazdobit na klobouk. Navíc nám ochotná paní z muzea dala k dispozici v rámci tvorby na místě další krabice s perličkami, peříčky, plstěnými květy, lístky, no prostě…. úžas!

Balíčky (celý set klobouku i s doplňky k nazdobení stojí 80 Kč) si můžete odnést domů a tvořit v pohodlí vlastní sedačky. Anebo si užít kreativní duch Tonaku, což byla naše jasná volba. Koupila jsem pro každou z nás jednu sadu a šly jsme tvořit!

Horlivé zapálení pro designérkou činnost přineslo po necelé půlhodině své ovoce. Přestože byla nabídka všech možných doplňků a ozdůbek lákavá, zůstaly jsme věrné decentnímu minimalismu a barvám tón v tónu. Vali si vyrobila 3D květinovou ozdobu s perličkami, Bety si vytvořila květinový ornament s peříčky. Můj černobílý klobouk nakonec zůstal bez ozdob (fakt se mi nejvíc líbil jen tak, rozhodně jeho čas ještě přijde!:-))

Zmijovková inspirace (3)

A teď přichází slíbené závěrečné fotodefilé:-) Vůbec jsem neměla v plánu s kloboučky fotit víc, než naši návštěvní akci v Tonaku (a to mě zdaleka nenapadlo, že fotky použiji i pro tento svůj blog:-), ale když z nich holky byly tak neskutečně nadšené, nemohla jsem si naše nadšení nechat jen pro sebe! Mimochodem … všechno z muzea je foceno na můj iPhone.

Doma jsem sáhla do svého kostýmově-šatového fundusu, vytáhla oblíbená daylight světa a z původně plánovaných mých oblíbených nesmějících se náladovek vznikla za deset minut focení fotka obou vysmátých designérek na památku na jeden prima neplánovaný, spontánní výlet do Muzea klobouků Tonak v Novém Jičíně. Pokud pojedete kolem, rozhodně se tam zastavte, stojí to za to!!!

3 doporučení pro fotografy

  • 1
    Mějte vždy a za všech okolností fotoaparát, instax, mobil v pohotovostním režimu.
  • 2
    V každé situaci hledejte příležitost k focení.
  • 3
    Nemusíme pokaždé tvořit umění, radost ze zvěčnění na památku se taky počítá!

Zmijovková inspirace (5)

p.s. … Bety to ještě neví, ale když jsme ji posadily v sobotu na žlutý autobus Student Agency směr Ostrava – Brno, hned jsme jí přes poštovní aplikaci v mobilu PohledniceOnline poslaly na památku tuto památeční kloboukovku:-)

FullSizeRender (22)

Irma Kaňová
Jsem profesionální fotografka. Přes objektiv odhaluji duši a zachycuji jedinečný vlastní příběh. Ukážu vám cestu, jak fotit radostně a po svém. Více informací o mě najdete zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>